Her geçen yıl modellerimizde uygulanan yeniliklerle bir önceki yıllara nazaran daha kaliteli, gerçek çime çok daha yakın, kullanımı daha da zevkli halılarımızı stoklarımızda bulundurma gayreti içerisindeyiz.

Peyzaj halılarımız, genel olarak 26mm-40mm yaprak uzunluğu ve 12 sıklık ve 22 sıklık arasında değişen kalitelerdedir.

Bunların yanısıra, dekoratif amaçla kullanılabilen 6mm/9mm düz ve kıvırcık dekoratif halılarımız da her zaman stoklarımızda mevcuttur.

 

UYGULAMA ŞEKLİ:

1-      Toprak zemine:   Döşenecek alan yaklaşık 10 cm kod kalacak şekilde düzeltilir. Fazla toprak varsa alınır, eksik toprak varsa ilave edilir.Yabani otlar temizlenir , mızır ot varsa ilaçlanıp eritilir.Buna rağmen ot çıkma riski yüksekse, toprak üzerine sera naylonu serilir ve yağmur suyunun akması için drenaj oluşturulur. Daha sonra 10 cm ‘lik kod bulunan zemine 7 cm kadar 5-12 mm arası  mıcır döşenir ve mastarlanıp silindir ile sıkıştırılır. Daha sonra ise halımız zemine serilir. Ulama yerleri varsa önce helmetin denen muşamba türü bir kumaşa üzerine  özel bir ikili karışım tutkal kullanılarak halılar birbirlerine ulanır

2-      Beton , Parke ve asvalt zemine uygulama: Zemin bir güzel süpürülerek temizlenir. Sonra halı serilerek toprak zeminde olduğu gibi tutkal ve helmetin kullanılarak yapıştırılır.